Google Gears – Bartosz Leper 🗓
29.11.2008 PLJUG
     #Bartosz Leper     #google     #Google Gears     #pjug     #Polish Java User Group

Google Gears logo Już w najbliższy wtorek 2 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie Polish Java User Group. Tym razem naszym gościem będzie Bartosz Leper, opowie nam on o technologii Google Gears.

Bartosz Leper jest absolwentem Politechniki Krakowskiej z kilkuletnim doświadczeniem w programowaniu aplikacji internetowych. Obecnie jest inżynierem oprogramowania w krakowskim oddziale Google, gdzie zajmuje się rozwojem interfejsów użytkownika opartych o WWW. Należy do grona nielicznych programistów, którzy uważają, że JavaScript jest równie rewelacyjnym językiem programowania co Java – i gotów jest bronić tej opinii do upadłego. W wolnych chwilach prowadzi bloga Core Dumpsite.

Gears (znane wcześniej jako Google Gears) to technologia umożliwiająca aplikacjom WWW upodobnienie się do aplikacji systemowych. Oferuje API dostępne z poziomu języka JavaScript, które pozwala na pracę bez połączenia z internetem, przechowywanie danych po stronie przeglądarki użytkownika oraz lepszą integrację z systemem operacyjnym. Gears jest przydatne w szczególności do tworzenia rozbudowanych RIA, ale również bardziej tradycyjne aplikacje mogą skorzystać na umiejętnym wykorzystaniu dodatkowych, wcześniej niespotykanych, możliwości przeglądarek. W trakcie prezentacji omówię możliwości Gears oraz na “żywym przykładzie” pokażę w jaki sposób skorzystać z Gears w prostej aplikacji.

Czas i miejsce spotkania:
2 grudnia 2008 (wtorek), godz. 19:00 – 20:30
AGH, Kraków, Al. Mickiewicza 30, sala 429 C2

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Scheduled Informacja java-group kalendarz
blog comments powered by Disqus
sponsors & partners