JRuby on Rails, czyli łączenie Javy i Rubiego 🗓
18.04.2008 PLJUG
     #java     #JRuby on Rails     #Rubi

Zapewne już wiesz, że Ruby on Rails to technologia, której warto poświęcić więcej czasu. Wizja przepisania od początku istniejących, sprawdzonych systemów w Javie jest nie do zaakceptowania. Z zazdrością patrzysz na kolegów, którzy w Ruby on Rails są bardziej produktywni niż Ty? Czas na zmiany.

JRuby

JRuby jest jedną z technologii, która tworzy most pomiędzy potężną platformą Java a dynamicznym światem Ruby’iego. Na prezentacji odbędzie się kodowanie na żywo (tak, to jest możliwe!). Zostanie zbudowana i dogłębnie przeanalizowana aplikacja do wysyłania SMSów w Rails 2.0 i będzie rozmawiać z serwerem aplikacyjnym JBoss.

Poruszone zostaną tematy związane z architekturą REST, wdrażaniem aplikacji w ekosystemie Javy, potencjalne problemy i oczywiście nie obejdzie się bez AJAXa.

Prezentację poprowadzi Wiktor Gworek, student V roku informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Według nieistniejącej stronie o nim na Wikipedii: entuzjasta życia i nowych technologii, uwielbia estetyczne, radosne programowanie, kunsztowną architekturę oprogramowania oraz czytanie RSSów ;). Z Javą związany jest od dwóch lat, jednak stroni on od monogamii programistycznej. Prowadzi blog.mocna-kawa.com.

Zapraszamy:
24 kwietnia 2008 (czwartek), godz. 19:00 – 20:30
Akademia Górniczo-Hutnicza
Al. Mickiewicza 30, sala 429 C2

Wszystkich zainteresowanych udziałem zachęcamy do zarejestrowania się tutaj, choć nie jest to jednak konieczne.

Scheduled Informacja kalendarz konferencja
blog comments powered by Disqus
sponsors & partners