Open API Hackaton – zgłoszenia do 3-go czerwca
31.05.2013 PLJUG
     #JavaOne     #Open Api Hackathon     #Oracle OpenWorld 2013     #Orange Labs     #Telco API

Open Api Hackathon o którym już pisaliśmy to konkurs dla wszystkich developerów, którzy maja pomysł na innowacyjne rozwiązanie bazujące na Telco Api i otwartych danych.

Organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania zgłoszeń do 3 czerwca – czekają na osoby młode, starsze i w średnim wieku. Najważniejszym wymaganiem jest pomysł! Dają możliwość użycia danych miasta oraz Telco API dzięki czemu możecie tworzyć wszystko na co pozwoli wasza wyobraźnia.

Na twórców najlepszych aplikacji czekają nagrody: uczestnictwo w konferencji Oracle OpenWorld 2013 & JavaOne 2013 w San Francisco, praktyki w Orange Polska oraz szansa na rozwój własnego biznesu (pula na inwestycje to 500 000 PLN).

Konkurs jest otwarty dla wszystkich osób chcących stworzyć własne aplikacje i innowacyjne usługi w oparciu o API. Specjalnie dla Was do każdego API organizatorzy dodali przykłady realnych wywołań funkcji. Wystarczy zajrzeć na stronę konkursu http://www.openmiddleware.pl/

Aplikacje w konkursie mogą wykorzystywać interfejsy programistyczne do sieci Orange (lokalizację urządzeń, wysyłanie i odbieranie mms, sms i ussd, informacji o abonentach, opłatach), otwarte dane udostępniane przez m.st. Warszawa (lokalizacja parkingów P&R, system rowerów miejskich Veturilo i inne) oraz inne, dostępne w Internecie API (dotyczące pogody, finansów, zdrowia, itp.). Orange Labs udostępni nieodpłatnie otwarte środowisko do kreowania usług (Open Middleware 2.0).

blog comments powered by Disqus
sponsors & partners