Open API Hackaton wystartował!
11.04.2013 PLJUG
     #JavaOne 2013     #Open API Hackaton     #Oracle OpenWorld 2013     #Orange Polska

Szansa na rozwój własnego biznesu (pula na inwestycje to 500 000 PLN), praktyki w Orange Polska lub uczestnictwo w konferencji Oracle OpenWorld 2013 & JavaOne 2013 w San Francisco czeka na zwycięzców Open Api Hackathon. Już 11 kwietnia rusza konkurs dla kreatywnych programistów organizowany przez Orange Labs Poland, Oracle, IQ Partners i Urząd m.st. Warszawa.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich programistów: studentów, wolnych strzelców, a także pracowników Orange Polska i partnerów przedsięwzięcia. Pomysły można zgłaszać od 11 kwietnia do 3 czerwca na stronie konkursu: Zgłoś pomysł

Na troje pierwszych uczestników czekają zaproszenia na konferencję GeeCON, która odbędzie się 15 maja br. w Krakowie. Zwycięzców poznamy 20 czerwca br.

Aplikacje w konkursie mogą wykorzystywać interfejsy programistyczne do sieci Orange (lokalizację urządzeń, wysyłanie i odbieranie mms, sms i ussd, informacji o abonentach, opłatach), otwarte dane udostępniane przez Miasto Warszawa (m.in. lokalizacja parkingów P&R, system rowerów miejskich Veturilo) oraz inne, dostępne w Internecie API (dotyczące pogody, finansów, zdrowia, itp.). Orange Labs udostępni nieodpłatnie otwarte środowisko do kreowania usług (Open Middleware 2.0).

A już 18 kwietnia br. (czwartek) odbędzie się spotkanie informacyjne konkursu, w którym udział wezmą przedstawiciele organizatorów: Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Andrzej Dopierała, prezes Oracle, Maciej Hazubski, prezesa IQ Partners oraz Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu Orange Polska. Start: godz. 13:00, Ogrody Innowacji, ul. Twarda 18, Warszawa.

Więcej informacji: www.openmiddleware.pl

blog comments powered by Disqus
sponsors & partners