Relacja z Mobiconfa
12.10.2014 PLJUG
     #eBay     #Facebook     #Imagination Technologies     #Mobiconfa     #Relacja z Mobiconfa     #Shazam     #Skyscanner     #Wunderlist

Ponad dwieście uczestników, speakerzy z 12 krajów, 30 prezentacji, dziesiątki zaangażowanych osób oraz kilka miesięcy przygotowań – to statystyki międzynarodowej konferencji Mobiconf, która odbyła się w dniach 2-3 października w Krakowie. Organizatorzy potwierdzili już datę drugiej edycji – październik 2015 roku.

logo mobiconf

Facebook, Skyscanner, Wunderlist, Shazam, eBay czy JetBrains – to tylko część gigantów, która była obecna na konferencji. Organizatorzy w zaledwie 4 miesiące przygotowali całe wydarzenie oraz sprowadzili do Krakowa m.in. autora książek Olivera Drobnika, twórców rozwiązań takich jak: Appium czy CocoaPods.

Marcin Hagmajer reprezentujący Facebooka nie krył zachwytu: Z punktu widzenia speakera wszystko było zaplanowane perfekcyjnie. Nie było zbędnego dystansu między uczestnikami a prelegentami. Widać, że organizatorowi bardzo zależy na tym wydarzeniu. Było naprawdę ekstra. Co więcej, Raimon Rafols reprezentujący Imagination Technologies czy Cesar Valiente z Wunderlist już zapowiedzieli że przyjadą za rok na Mobiconf.

Z punktu widzenia uczestników jednym z mocnych punktów Mobiconfu był podział tematów na trzy, osobne ścieżki. Jak podkreślili Mateusz Pluta, Kamil Burczyk i Kamil Demczuk – taki układ bardzo się sprawdza choćby dlatego, że każda platforma idzie swoim torem. Uczestnicy nie muszą biegać między salami by posłuchać specjalistów.

Jakość prezentacji także była bardzo wysoko oceniana. Przyczyniła się do tego obecność wielu autorów rozwiązań mobilnych, tak było chociażby w przypadku Appium i Dana Cuellara. Podczas Mobiconf było wiele prezentacji z „casem” – Shazam, Wunderlist czy ProGuard. Wszystko było znakomicie wytłumaczone – komentują M. Pluta, K. Burczyk i K. Demczuk.

Oprócz słuchania wykładów uczestnicy mieli zapewnione trochę „ruchu”, a to za sprawą aplikacji BeaconHunter stworzonej przez Kontakt.io. Zadanie polegało na odnalezieniu 10 Beaconów schowanych w różnych częściach budynku, w którym odbywał się Mobiconf. Jak potwierdza Rafał Janicki – wszystkie Beacony zostały znalezione. Co za łowcy z tych developerów!

Dwa dni konferencji poprzedziły jeszcze wydarzenia towarzyszące, w tym spotkanie dla fanów iOS – CocoaPods oraz Android Developers Backstage. Na obu eventach pojawili się niektórzy goście specjalni Mobiconfu, w tym Eric Lafortune czy Tom Maes. Do historii także przeszła impreza w tramwaju po pierwszym dniu konferencji. Więcej komentarzy o Mobiconfie można znaleźć na: http://www.cocoanetics.com/2014/10/mobiconf-2014/, https://twitter.com/mobiconf czy też na stronie organizatora: https://www.facebook.com/miquido.

blog comments powered by Disqus
sponsors & partners