Wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące Java
14.01.2014 PLJUG
     #Damian Świdziński     #e-point     #Java EE     #Where Is My Smartphone?     #wyniki konkursu

Firma e-point SA ogłosiła wyniki 8. edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwiązań internetowych realizowanych w technologii Java. W tym roku nagrodzone zostały prace dyplomowe, które zostały napisane i obronione na 3 różnych uczelniach.


Konkurs e-point
Pierwsze miejsce w konkursie zdobył absolwent Uniwersytetu Łódzkiego – Damian Świdziński za pracę magisterską “Where Is My Smartphone? – inteligentny system zdalnej lokalizacji oraz zarządzania urządzeniami mobilnymi, działającymi pod kontrolą systemu Android”.

Natomiast drugie miejsce w konkursie zdobył zespół z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w składzie: Karol Lipski, Konrad Grochowski, Michał Więckowski. Napisali oni pracę magisterską pt. “Automatyczne generowanie planu zajęć przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii platformy Java. Dobór i porównanie koncepcji algorytmicznych”.

Wśród nagrodzonych prac znalazła się także praca dotycząca bezpieczeństwa aplikacji internetowych. To aspekt bardzo istotny, a często niedoceniany. Autorowi pracy pt. “Testowanie bezpieczeństwa aplikacji Java EE”Maciejowi Głowackiemu z Politechniki Łódzkiej Jury Konkursu przyznało 3 miejsce.

Komentarz Jury:
Jak co roku podczas oceny prac i wyboru laureatów Jury Konkursu starało się zwracać uwagę na nowatorskość i aktualność poruszanych tematów. Niestety, z roku na rok co raz mniej jest prac, które by się wyróżniały w tym zakresie. Większość prac posiada dobrze lub bardzo dobrze wykonaną i omówioną warstwę technologiczną, ale przyjęcie typowego tematu wyklucza zakwalifikowanie jej do wąskiego grona kandydatów na wygraną. Ciężko bowiem uznać za wyróżniającą się taką pracę, która za temat przyjmuje zbudowanie kolejnego sklepu internetowego, systemu CRM, czy systemu ewidencji – nawet jeśli korzystają one z najnowszego frameworku do budowy aplikacji.

Zachęcamy promotorów i studentów do poszukiwania tematów prac, które są nowatorskie lub poruszają aktualne problemy związane z zastosowaniami internetu.

blog comments powered by Disqus
sponsors & partners