Wyniki konkursu organizowanego przez e-point
15.01.2015 PLJUG
     #Daniel Jagielski     #e-point SA     #konkurs e-point     #Konrad Malawski     #wyniki konkursu

Firma e-point SA ogłosiła wyniki 9. edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu innowacyjnych rozwiązań internetowych. W tym roku nagrodzone zostały prace dyplomowe, które zostały napisane i obronione na 3 różnych uczelniach.

Pierwsze miejsce zajął Konrad Malawski – absolwent Akademi Górniczo Hutniczej w Krakowie. Jury doceniła i nagrodziła Konrada za jego prace magisterską zatytułowaną. „Przetwarzanie i analiza danych multimedialnych w środowisku rozproszonym”.

Drugie miejsce przypadło Danielowi Jagielskiemu absolwentowi Politechniki Krakowskiej. Laureat został nagrodzony za prace nad…: „RESTful API umożliwiające import i filtrowanie danych w oparciu o środowisko Apache Hadoop 2”

Praca magisterska „TManTorrent – zdecentralizowany, adaptacyjny protokół wymiany plików w systemach P2P” autorstwa Jakuba Aftowicza oraz Grzegorza Grzelachowskiego zajęła trzecia miejsce w konkursie.

Norbert Pabiś, przewodniczący jury konkursu krótko podsumował ostatnią edycje konkursu:
„Tempo przyrostu danych w firmach z każdym rokiem nabiera tempa. Gigabajty to już standard, coraz częściej słyszymy o petabajtach a nawet eksabajtach. Przetwarzania takich ilości danych wymaga nowego podejścia, innego niż relacyjna baza danych. Jest kilka pomysłów jak robić to lepiej i szybciej. Tegoroczna edycja konkursu została zdominowana przez prace z zakresu BigData. Kandydaci na magistrów weryfikowali dostępne technologie i szukali sposobów na obniżenie progu wejścia w wydajne i łatwiejsze przetwarzanie dużych ilości danych.”

blog comments powered by Disqus
sponsors & partners