Juniors – początki w IT bez ściemy!
30.08.2018 PLJUG

Błędne koło w IT, czyli dlaczego na rynku pracy brakuje ofert dla początkujących informatyków?

Znalezienie pierwszej pracy w branży informatycznej nie zawsze jest łatwe. Coraz więcej osób wkraczających na rynek pracy ma problem ze zdobyciem pierwszego doświadczenia w zawodzie. Mimo ogromnego zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów IT, tak naprawdę niewiele firm decyduje się na zatrudnianie juniorów. Większość pracodawców woli inwestować w doświadczonych specjalistów, niżeli dać szansę młodym talentom i poświęcić czas na ich szkolenie. Jest to pewnego rodzaju błędne koło, które nie pozwala młodym programistom zdobyć pierwszego doświadczenia w branży.

W kwietniu bieżącego roku portal No Fluff Jobs postanowił pomóc początkującym developerom. Przygotował akcję “Juniors. Początki w IT bez ściemy”, w ramach której pracodawcy mogli publikować darmowe oferty pracy dla juniorów. Stworzył osobną stronę poświęconą początkującym programistom, na której znajdą oni masę wskazówek na temat pierwszej pracy w IT, a także wszystkie najnowsze oferty na stanowiska juniorskie.

Mimo, że akcja na darmowe ogłoszenia dobiegła końca, na stworzonej przez No Fluff Jobs stronie nadal pojawiają się nowe treści i oferty pracy dedykowane osobom stawiającym pierwsze kroki w IT. Zapraszamy na www.nofluffjobs.com/juniors

blog comments powered by Disqus
sponsors & partners