BITEhack 2022 🗓
13.12.2021 PLJUG

           W dniach 15-16 stycznia odbędzie się BITEhack, czyli 24-godzinny maraton programowania. Hackathon będzie miał miejsce stacjonarnie, w Klubie Studio, w samym sercu Miasteczka Studenckiego AGH.

Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. Jest to czwarta edycja projektu. Wcześniej przez 8 lat był realizowany pod nazwą BAIT. Konkurs jest skierowany do studentów polskich uczelni.

BITEhack 2022

BITEhack dzięki swojej formule przyciąga studentów kierunków związanych z informatyką, entuzjastów IT, a także pasjonatów programowania i konstruowania robotów przy pomocy mikrokontrolerów takich jak Arduino lub Raspberry Pi.

Drużyny na hackathonie biorą udział w jednej z trzech kategorii: klasycznej, robotycznej lub artificial intelligence. Zadanie z kategorii klasycznej polega na rozwiązaniu problemu informatycznego poprzez napisanie aplikacji komputerowej w dowolnym języku programowania. W kategorii robotycznej drużyny projektują, budują i programują od zera roboty o zadanej funkcyjności. Innowacją tegorocznej edycji jest kategoria artificial intelligence, w której zadanie, z jakim będą mierzyć się uczestnicy opiera się na algorytmach sztucznej inteligencji. Finalnym produktem jest stworzenie oprogramowania.

Po upływie 24 godzin, jury złożone z przedstawicieli Partnerów wydarzenia oraz z kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej, ocenia przygotowane przez drużyny programy i roboty, by ostatecznie móc przedstawić werdykt, ogłaszając zwycięzców w każdej kategorii.

Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, od 26 lat działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród projektów Stowarzyszenia znajdują się również takie projekty jak Inżynierskie Targi Pracy, program międzynarodowych Kursów Naukowych oraz konkurs inżynierski EBEC.

Więcej szczegółów i informacje o zapisach można znaleźć pod adresem www.BITEhack.best.krakow.pl

Hack IT till you make IT!

from to
Scheduled news uczelnia
blog comments powered by Disqus
sponsors & partners