Międzynarodowy Konkurs Programistyczny – Proggy-Buggy Towel Contest 🗓
17.05.2023 PLJUG

W czwartek 25 maja 2023 roku obędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Proggy-Buggy Towel Contest. Organizatorem wydarzenia jest DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym.

Na konkurs Proggy-Buggy składa się 13 problemów algorytmicznych, które należy rozwiązać w 42 minuty. Odpowiedzią na każde zadanie jest aplikacja konsolowa, której tekst źródłowy może być napisany w dowolnym języku programowania (C, C++, Free Pascal, Java, Mono C#, Python, Ruby, PHP, JavaScript). Językiem roboczym konkursu jest język angielski. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://www.dataart.team/towel-contest

W konkursie mogą brać udział wszyscy pasjonaci programowania, którzy lubią rozwiązywać problemy, wiedzą, czym są aplikacje konsolowe i standardowe strumienie input-output oraz potrafią pisać programy. DataArt do konkursu zaprasza zarówno amatorów, uczniów i studentów, jak również profesjonalistów zawodowo zajmujących się pisaniem kodu.

Konkurs Proggy-Buggy jest organizowany od 2013 r. Miniona edycja przyciągnęła ponad 9 tysięcy uczestników z ponad 30 państw. Tegoroczna majowa odsłona odbywa się pod hasłem „Towel Contest”. Dlaczego ręcznik? To nawiązanie do powieści science fiction „Autostopem przez Galaktykę” Douglasa Adamsa, gdzie ręcznik okazuje się nieprawdopodobnie użytecznym i pomocnym przedmiotem, jaki może posiadać międzyplanetarny autostopowicz. Autor radzi „Nigdy nie wychodź nigdzie bez ręcznika.”

 

REJSTRACJA I SZCZEGÓŁY

Kiedy i gdzie: 25 maja 2023 roku, godz. 17:00

  • Rejestracja na stronie: https://www.dataart.team/towel-contest (zgłoszenia przyjmujemy do 21 maja 2023 roku)
  • Udział online (z dowolnego miejsca na świecie) lub offline (W Polsce konkurs stacjonarnie organizujemy w Krakowie, Lublinie i we Wrocławiu)
  • Cztery kategorie – „Uczeń”, „Amator”, „Profesjonalista” lub „Superbohater”
  • Uczestnicy muszą posiadać własnego laptopa i stabilne podłączenie do Internetu

 

DataArt-ProggyBuggy-Towel

Scheduled kalendarz news
blog comments powered by Disqus
sponsors & partners