iTechArt Welcome Meetup w Chillispaces przy Dekerta 🗓
15.06.2022 PLJUG

Mamy dla Was premierowe wydarzenie od nowe firmy w Krakowie: iTechArt Welcome Meetup w Chillispaces przy Dekerta. Ciekawa agenda, bo Java i JavaScript znajdą się na jednej scenie, pod jednym sztandarem: programowania funkcyjnego. Rejestracja i szczegóły tutaj 👉 https://www.itechart-group.pl/pl/dekerta_meetup/  Po imprezie after party z 🍺 i 🍕 przy partyjce bilarda.

 Część backendową „2022: Can functional programming help you in Java?” przedstawi Alex Belyaev, Group Manager @iTechArt Team (dla Facebooka) @iTechArt Poland (dla LinkedIn) @itechart_official (dla Instagrama)

Jak mówi Alex: Programowanie funkcyjne w Javie jest z nami od prawie dekady, ale jego użycie wciąż nie jest szeroko rozpowszechnione w społeczności Javowców. Takie jest moje spostrzeżenie jako managera, który miał okazję współpracować z wieloma programistami Java. Czy rozumienie programowania funkcyjnego w języku obiektowym jest konieczne? W teorii, nie, ale na pewno warto poznać jego zalety. Nowe funkcjonalności w Java robią niezły użytek z podejścia FP i to, jak dobrze nam służą, zależy od ich poprawnego zastosowania. Jako Java Developer od początku kariery i wielki fan programowania w Scala, pokażę kilka przykładów kiedy i jak używać podejścia funkcyjnego, żeby poprawić skalowalność i łatwość utrzymania kodu.

Alexander Belyaev – Group Manager iTechArt Poland, zaczynał karierę jako Java Developer ponad 9 lat temu. W 2019 roku objął funkcję Group Managera w iTechArt, gdzie rozbudował swój zespół od 8 do prawie 40 deweloperów. W swojej historii miał do czynienia z różnymi stackami technologicznymi – od programisty Java, poprzez React, aż do rzadkiej umiejętności programowania w Scala. Jak sam mówi, jest wielkim fanem tego języka ze względu na jego elastyczność i dużo interesujących funkcjonalności. Niektóre z nich dopiero teraz są stopniowo implementowane w innych językach JVM. Alex przeniósł się do Polski w 2021 roku. 

Będzie mu towarzyszyła Joanna Kupis, Head of Frontend, a spotkania zepnie klamra dyskusji na temat po co i gdzie lepiej używać podejścia FP.

 

Scheduled barcamp eventy kalendarz
blog comments powered by Disqus
sponsors & partners