Tydzień wrażeń… spotkanie PJUG i konferencja JDD
29.10.2007 PLJUG
     #IntelliJ IDEA     #JDD     #Jonas Bonér     #pjug

Ostatnie dni w Krakowie obfitowały licznymi impezami Javowymi. Jeśli doliczyć do tego czas na przygotowania to niewątpliwie można by pisać o całym, na przemian pracowitym i rozrywkowym, tygodniu Javowym.

Jak już wszystkim doskonale wiadomo na zaproszenie PJUG przybył do Krakowa Jonas Boner, który był najpierw prelegenem na naszym spotkaniu, a następnego dnia na konferencji Java Developers Day 2007. Prezentowane przez Jonasa rozwiązanie do klasteryzacji maszyny wirtualnej Java wzbudziło spore zinteresowanie wsród uczestników obu imprez. Niewątpliwie znacznie więcej pytań pojawiło się na spotkaniu PJUG – może także dlatego iż prezentacja objemowała szczegóły implementacji z wykorzysatniem AOP – tutaj dostępne są slajdy.

How to Cluster JVM with AOP

Jak można poczytać na innych blogach, spotkanie trochę się przedłużyło, co wynikało również z tego iż było to pierwsze spotkanie po dluższej przerwie. Nie brakowało dodatkowych atrakcji w postaci licencji IntelliJ IDEA oraz książek ufundowanych przez Wydawnictwo Helion. Podobne nagrody udało nam się pozyskać na konferencję JDD, a możemy zdradzić iż będą także na naszych przyszłych spotkaniach (przypominam wszystkim o możliwości zapisu do naszej grupy).

Dzięki ankietom udało nam się od Was dowiedzieć, że nasze spotkania powinny się odbywać w dni powszednie wieczorem (ok. 19:00) w okolicach AGH/WSZiB. Bardzo cieszy fakt, że już 5 kolejnych osób zapowiedziało chęć prezentacji swojego tematu, a 6 kolejnych się nad tym zastanawia. Według Was spotkanie powinny się odbywać conajmniej 1 na miesiąc (a było sporo głosów, że co 2 tygodnie). Ogólna ocena spotkania była bardzo wysoka. Zdecydowana większość oceniła spotkanie na 5 (w skali 5 punktowej). Oczywiście nie brakło także słów krytyki, zwłaszcza dotyczącej przedłużonego o godzinę spotkania (ale kto przypuszczał, że będzie tyle pytań?).

Co do samej konferencji, to możnaby wiele pisać… chyba jednak łatwiej odesłać do kilku niezależnych relacji już zamieszczonych w sieci:
– relacja na bieżąco przygotowana przez zespół IT w Krakowie
– relacja jednego z prelegentów – Jacka Laskowskiego
– punkt widzenia Marcina Nowrota
– opinia kolejnego leadera PJUG, Radka Holewy
– i jeszcze jednego leadera, Grzegorza Dudy
– wrażenia ekipy j2ee.pl

Zdecydowanie bardzo udana impreza! Przerwy były również bardzo owocne ;), możnabyło spotkać wielu znajomych, poznać ich znajomych… zbadać zainteresowanie spotkaniami Polish Java User Group, a nawet znaleźć chętnych do prezentacji.

blog comments powered by Disqus
sponsors & partners