W oczekiwaniu na slajdy…
09.12.2007 PLJUG
     #Andea     #Andrei Provaglio     #AOP     #CSS

Zdecydowanie udało się Andrei Provaglio zachęcić nas do innego spojrzenia na elementy aplikacji webowych. Chyba prawie wszyscy uczestnicy spotkania przekonali się, że stosowali już techniki AOP, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nasz gość przedstawił wiele zagadnień związanych z aplikacjami po stronie serwera (a przecinających główną funkcjonalność aplikacji) – od elementów włączania CSS, stosowania filtrów oraz obsługi żądań i odpowiedzi, poprzez cykl życia serwletu, aż po “aspektowe” wzorce projektowe (proxy, template method oraz chain of responsibility) i ich wykorzystanie.

Seeing aspects...

Tak oblegane spotkania jak ostatnie i tak sympatyczni konsultanci jak Andea zdecydowanie zachęcają do dalszego zaangażowania w rozwój grupy! Pojawił się również miły oddzew z Waszej strony i posypały propozycje przygotowania kolejnych tematów. Na pewno warto czerpać wzór z mistrza Andreai przygotowując własne prelekcje, starannie je zaplanować, zadbać o to aby były zrozumiałe i czytelne, nie sięgać po zbyt rozbudowane przykłady, trzymać się myśli przewodniej itd. Trudniejsze może być już dodatkowo utrzymanie kontaktu z odbiorcami, ale myślę, że warto i nad tym popracować.

Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś gościc Andea Provaglio w Krakowie. Tymczasem wraca przez Pragę do Wenecji (w której pobliżu, na lądzie, zamieszkuje)… także wkrótce powinniśmy uzyskać slajdy z wykładu, które tu zamieścimy. Do zobaczenia w styczniu!

blog comments powered by Disqus
sponsors & partners