Erlang Factory Lite 🗓
18.11.2009 PLJUG
     #Erlang     #Erlang Factory Lite     #UIf Wiger

Erlang

W imieniu Koła Naukowego Bit AGH mamy przyjemność zaprosić Was na Erlang Factory Lite, czyli pierwszy dzień Erlanga w Krakowie! Spotkanie poświęcone możliwościom Erlanga – jednego z niewielu języków funkcyjnych zdobywających popularność w ostatnich latach. Gościem specjalnym Erlang Factory Lite będzie UIf Wiger!

Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak Erlang odpowiada na największe wyzwania najbliższych lat:
• wielordzeniowe procesory, chmury i obliczenia równoległe
• rozproszone bazy danych i skalowalne systemy
• niezawodność i praca w charakterze soft real-time
• integracja z innymi technologiami

Spotkanie otworzy seria prezentacji o zastosowaniach Erlanga, a główną częścią będzie wykład gościa specjalnego Ulf’a Wigera – wieloletniego użytkownika i architekta aplikacji erlangowych.

Termin i miejsce spotkania:
25 listopada 2009 (środa), od godz. 16:00
AGH, Al. Mickiewicza 30, sala 429 C2

Szczegółowy program:
Część I – Wprowadzenie
16:00 Erlang Live! Najciekawsze przykłady systemów i aplikacji opartych na Erlangu (CouchDB, Facebook chat, GitHub, Yaws vs Apache, EngineYard, ejabberd, 37signals, itd.)

16:30 Erlang Extreme Co wyróżnia Erlanga w podejściu do multicore, fault tolerance, supervision tree, distribution, soft real-time? Największe programistyczne wyzwania C, C++, Java vs gotowe rozwiązania w Erlangu.

17:00 Erlang & Student Czy Erlang to język tylko wielkich systemów? Czy może znaleźć zastosowanie w uczelnianych projektach? Jak przebiega komunikacja z Java, C, Ruby… ?

Część II – Wykład Gościa Specjalnego
17:30 Erlang’s Journey to the Clouds – Ulf Wiger
W dzisiejszym świecie szybko rosnącej społeczności Open Source Erlang używany jest do budowania skalowalnych usług webowych, komunikatorów oraz chmur obliczeniowych. W trakcie wykładu przyjrzymy się jak Erlang wykracza poza ramy tradycyjnych klastrów i podbija chmury obliczeniowe. Ulf Wiger od 1993 roku zajmował się systemami reagowania na katastrofy naturalne na Alasce, wówczas po raz pierwszy zaczął wykorzystywać Erlanga. W kolejnych latach dołączył do Ericssona, gdzie był głównym architektem AXD 301 – prawdopodobnie jednego z najbardziej złożonych systemów napisanych kiedykolwiek w Erlangu, jak i jakimkolwiek innym języku funkcyjnym. Od wielu lat Ulf Wiger aktywnie działa wśród społeczności open source Erlanga, a obecnie jest dyrektorem IT w Erlang Solutions Ltd.

Część III
20:00 Erlounge Krakowska edycja spotkań Erlounge, czyli rozmowy o Erlangu w nieco mniej formalnej atmosferze ;)

Scheduled kalendarz konferencja Spotkanie
blog comments powered by Disqus
sponsors & partners