JRuby on Rails, czyli łączenie Javy i Rubiego 🗓
18.04.2008 PLJUG
     #java     #JRuby on Rails     #Rubi

Zapewne już wiesz, że Ruby on Rails to technologia, której warto poświęcić więcej czasu. Wizja przepisania od początku istniejących, sprawdzonych systemów w Javie jest nie do zaakceptowania. Z zazdrością patrzysz na kolegów, którzy w Ruby on Rails są bardziej produktywni niż Ty? Czas na zmiany.

JRuby

JRuby jest jedną z technologii, która tworzy most pomiędzy potężną platformą Java a dynamicznym światem Ruby’iego. Na prezentacji odbędzie się kodowanie na żywo (tak, to jest możliwe!). Zostanie zbudowana i dogłębnie przeanalizowana aplikacja do wysyłania SMSów w Rails 2.0 i będzie rozmawiać z serwerem aplikacyjnym JBoss.

Poruszone zostaną tematy związane z architekturą REST, wdrażaniem aplikacji w ekosystemie Javy, potencjalne problemy i oczywiście nie obejdzie się bez AJAXa.

Prezentację poprowadzi Wiktor Gworek, student V roku informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Według nieistniejącej stronie o nim na Wikipedii: entuzjasta życia i nowych technologii, uwielbia estetyczne, radosne programowanie, kunsztowną architekturę oprogramowania oraz czytanie RSSów ;). Z Javą związany jest od dwóch lat, jednak stroni on od monogamii programistycznej. Prowadzi blog.mocna-kawa.com.

Zapraszamy:
24 kwietnia 2008 (czwartek), godz. 19:00 – 20:30
Akademia Górniczo-Hutnicza
Al. Mickiewicza 30, sala 429 C2

Wszystkich zainteresowanych udziałem zachęcamy do zarejestrowania się tutaj, choć nie jest to jednak konieczne.

Scheduled Informacja >kalendarz >konferencja
blog comments powered by Disqus
sponsors & partners

RSS JVM Bloggers

RSS JVM Bloggers